Lov bobříků

Od 1.2.2008 začíná pro čtenáře dlouhodobá soutěž nazvaná "Lov bobříků", kterou připravila knihovna v Nové Roli.

- každé 3 týdny lovíme jednoho bobříka, termín jednotlivých lovů upřesněn na nástěnce v knihovně

- lovíme každý výpůjční den

- účastníci soutěže mají soutěžní kartu, do které si vylepí v příslušném okénku bobříka po jeho splnění

- soutěž bude probíhat do konce měsíce prosince 2008

Bobřík ušlechtilosti Lov trvá od 5.2.2008 do 1.7.2008, podmínkou lovu je mít půjčenou knihu nebo časopis. Během této doby knihy a časopisy vracet včas a bez poškození.

Bobřík pohádkovník termín lovu:  5.2. - 26.2. 2008                                         úkol: vyluštit správně pohádkový kvíz

Bobřík hladu Lov je vyhlášen v termínu od 19.2. do 11.3.2008. Tohoto bobříka získá každý, kdo přijde do knihovny, najde knihu o vaření a opíše jeden recept na zahnání hladu. Malé děti, včetně prvňáčků mohou namalovat své oblíbené jídlo.

Bobřík mlčení Lov  potrvá celou dobu akce, nejméně deset minut nemluvit  při činnosti v knihovně. Kdo má plnit bobříka určí vždy knihovnice.

Bobřík internetový - vyznáš se v moderní technilogii? V kvízu o počítačích a internetu musí děti z l. stupně ZŠ získat minimálně 4 body a starší soutěžící 7 bodů. Bobříka lovíme od 4.3. do 26.3.2008

Bobřík šikovnosti Co je to "origami"? Víš, jak se skládá Večerníčkova čepice nebo papírový parník? Bobříka šikovnosti získá každý,kdo vyrobí skládanku z papíru. Povolený termín lovu od 25. března do 15. dubna 2008.

Bobřík přísloví a rčení Určitě víš jak to je.  V testu doplň chybějící slovo, děti z prvního stupně musí správně napsat alespoň polovinu, starším se povolují 3 chyby.  No a lovíme od  8.4.2008 do 29.4.2008.  Návštěvníci našich stránek si to mohou vyzkoušet také  v bloku soutěž. Těšíme se na odpovědi.

Bobřík mrštnosti Zkusíme, zda máme mrštný jazyk - každý si vylosuje kartičku s natištěným jazykolamem a rychle a správně ho 3x přeříká nahlas. Mrštní budeme od 29.4.2008 do 27.5.2008.

Bobřík zvířeny Lovit budeme od 06.05.2008 - 03.06.2008. Soutěžící správně vyplní krátký testík o naší fauně, nebo správně odpoví na vylosovanou otázku opět ze světa zvířat.

Bobřík květin Lov květinek od 27.5. do začátku velkých školních prázdnin. Úkol zní: pod jakým číslem jsou řazeny knihy o květinách v knihovně? Namaluj svojí oblíbenou květinu.

Bobřík orientace Bobříka orientace získá každý čtenář, který napíše po jednom názvu knihy pohádkové, o sportu, dívčí četbu o koních, fantasy nebo sci-fi a životopisnou. Boj o bobříka orientace bude od 17.6. do konce června.

Bobřík plavání "Zaplav" na internetovou stránku a splň vylosovaný úkol (najít obrázek, adresu, informaci...)  Termín 17.6. - 1.7.2008.

Bobřík rovnováhy - projít určenou trasu se zátěží na hlavě.

Bobřík záchrany - najít knihu, časopis, který potřebuje zachránit, špatný obal, uvolněná stránky.....odevzdat knihovnici na opravu, vyrobit vlastní obal na knihu.

Bobřík rybáře - lov rybek

Bobřík odvahy - přivést do knihovny kamaráda, kamarádku, který se bojí, například proto, že dlouho nevrací knihy, nebo přivést někoho úplně nového.

Bobřík malování - namaluj své prázdnny s knihou a napiš jména 5 ilustrátorů .Lovíme září - říjen 2008

Bobřík lovu - házení kroužků na cíl, říjen 2008

Bobřík chytré hlavy - luštíme křížovky a hádanky, listopad 2008

Bobřík síly - trasa se zátěží na rukou, prosinec 2008

Vyhodnocení:

"bobříky" lovilo 10 dospělých čtenářů

                           23 dětských čtenářů :  

ceny ulovili:                                                      mladší                                 starší                                   dospěláci

                                                    1.místo       Míša Bílová                           Zuzka Bílová                         Anna Husaříková

                                                    2.místo       Maruška Dobošová               Bára Kubíková                        Míša Stánků  

                                                                    Káťa Bartošová

                                                   3.místo        Josef Mrázek                        Hanka Lechová                       Dana Plšková

                                             

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na PageRide.com  |   Mapa stránek